TOP
pizza Matteor Ristorante Italiano z gruszką i rukolą ser gorgonzola

Matteo Ristorante Italiano na miasteczku akademickim

Mawiają, że w Lublinie pizzy Ci pod dostatkiem. Przeglądając oferty różnych lokali, trafiliśmy na menu Matteo Ristorante Italiano, ulokowanego w samym sercu miasteczka akademickiego. My skorzystaliśmy z opcji pizzy na dowóz.Po 90 minutach trzymaliśmy w rękach takie oto rozkoszne pudełko. Zajrzyjmy do środka.

Po jego otwarciu na pierwszy plan wysuwają się ładnie skomponowane i na dodatek dobrej jakości składniki. Widać, że restauracja na nich nie oszczędza. Jeśli chodzi o spód, to trzeba przyznać, że tak cienkiego ciasta chyba jeszcze nie widzieliśmy. Porównywalna cienkość była jedynie w pizzy od Mąki z Wodą.


Wieczorną wyżerkę zaczęliśmy numerkiem 11, czyli pizzą Calabrese (21,90 zł), składającą się z sosu pomidorowego, mozzarelli, pikantnego salami, czerwonej cebuli, pieczarek i ostrej papryczki. Na plan pierwszy wysuwa się pikantne salami dobrej jakości. Każdy z składników da się pojedynczo wyczuć, żaden ze smaków nie jest przytłumiony innym. Całość się fajnie komponuje.

Pizza nr 16 z Matteo Ristorante Italiano – niebanalny smak

pizza z gruszką Matteo Ristorante Italiano

Pizza z gruszką? Czemu nie! Ta widoczna powyżej to już numerek 16 Pera e gorgonzola (22,90 zł) – ze śmietanką, mozzarellą, gruszką, gorgonzolą i chili. Na górze oczywiście rukola. Bardzo ciekawy, niebanalny i dość aksamitny smak. Delikatna gruszka i mozzarella została przełamana odrobiną chili i nieco pikantną rukolą. Fajne połączenie smaków.

pizza miasteczko studenckie Lublin

Jedyne, do czego możemy się przyczepić to to, że restauracja serwuje pizzę tylko jednej wielkości (o średnicy 32 centymetry). Chciałoby się trochę więcej…

Matteo Ristorante Italiano

Ceny: od 16,90 zł (średnia 32 cm)

Gdzie: Langiewicza 10, Lublin

Matteo Ristorante na Facebooku

Mapka:

 

  

»