TOP
Burger po kanadyjsku, czyli Antler Poutine & Burger

Burger po kanadyjsku, czyli Antler Poutine & Burger

W samym sercu Krakowa, na ulicy Gołębiej, w Antler Poutine & Burger czekały na nas pyszne burgery. Kanadyjska koncepcja lokalu przejawia się w nazwach burgerów, przysmaku zwanym poutine i pewnych ozdobnych niuansach wewnątrz. W tej prostocie tkwi siła.

 Co czekało na nas w środku?

Dość oszczędny wystrój, wysokie krzesła i drewniany blat przy ścianie. Lokal nie jest duży. Fajnym elementem jest to, że widzimy załogę przy pracy. Z wnętrza zapamiętaliśmy charakterystycznego łosia wiszącego na ścianie. Zwracają na siebie uwagę hmm… specyficzne tacki wyjęte z kontekstu estetycznego.

smaczne burgery w centrum Krakowa

A tu proszę, łoś.

pyszne burgery na krakowskim rynkuBurger po kanadyjsku po raz pierwszy

Michał zamówił burgera Edmonton (duży 17 zł), w którym wyróżniał się ser wędzony i żurawina. Na pierwszy rzut oka bułka (z sezamem) wydała się nieco duża w stosunku do zawartości i choć była chrupiąca, to była troszkę zbyt chłodna i zdecydowanie mogłaby być bardziej przypieczona. Smak jest bardzo klarowny, nieprzytłumiony nadmiarem przypraw i dodatków. Mięso było bardzo pieprzne, co dla jednych będzie akurat zaletą, a innym nie przypadnie do gustu. Połączenie żurawiny ze smakiem bułki daje efekt przypominający nieco masło orzechowe.

pyszny burger z żurawiną

Burger po kanadyjsku po raz drugi

Magda wybrała opcję Calgary z wołowiną, sosem BBQ, grillowanym bekonem, serem, pomidorem, ogórkiem i sałatą (duży 15 zł). Uwagę zwraca duża płaska bułka z sezamem, wyróżniająca się na tle konkurencji właśnie swoim wyglądem. Jej smak jest ok. Wewnątrz kryje się soczysta wołowina medium rare. Naturalny sosik z mięsa łączy się z sosem BBQ, tworząc pyszną całość. Tak naprawdę za dość skromnym wyglądem kryje się bardzo dobrze skomponowany smak.

smaczne burgery w Krakowie

najlepsza burgerownia w Krakowie

Poutine, czyli kanadyjski kuzyn frytek

Poutine to kanadyjskie frytki podane w wersji na miękko w kubeczku wypełnionym sosem myśliwskim i ciągnącym się cheddarem. Patrząc na zdjęcie widać, jak bardzo są gęste. Co do poutine to ziemniaki były słodkawe, bardziej gotowane niż pieczone, a sos myśliwski na dnie był słono-słodki. Ogólnie bardzo smaczny dodatek. Polecamy, jeśli będziecie mieli okazję gdzieś go spróbować. Jeśli wierzyć informacjom na stronie lokalu, poutine pomaga na kaca 😉 Koszt małego (200g) to 8 zł, a dużego (300 g) 10 zł.

co to jest poutine

gdzie zjeść poutine w Krakowie?

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na ceny.

gdzie zjeść smaczne burgery w Krakowie?

Podsumowując, każdy miłośnik street foodu powinien spróbować tych burgerów i poutine.

Antler Poutine & Burger

ceny: od 11 do 26 złotych

ul. Gołębia, 10 Kraków

AKTUALIZACJA: Obecnie Antler mieści się w lokalu przy Wiślnej 8

Antler Poutine & Burger na Facebooku

Mapka (nowa lokalizacja)

 

   

«
»