TOP
Gdzie zjeść pizzę w Lublinie na wynos?

Zróbmy to po włosku – Mąka z Wodą

Mąka z Wodą to nowa jakość na rynku lubelskich lokali z pizzą, których co prawda jest zatrzęsienie, jednak gdy przychodzi co do czego… to wiadomo (po dziś dzień klniemy na eksperymentalną pizzę z kapsalonem od Grubego Benka).

 

Przysmaki od Mąki z Wodą na swoje dobre zdanie zasłużyły przede wszystkim dobrej jakości składnikami. Różnicę między typowo fast foodowym a tutejszym plackiem widać i czuć od razu. Z tego, co nam wiadomo, lokal importuje składniki prosto z Włoch.

Co zamówiliśmy?

Padło na pizze o numerach 7 i 22.

pizza Mąka z Wodą opinie

Numer 7: sos pomidorowy, mozzarella, czerwona cebula, bakłażan, cukinia, zielone pesto

pizza wegetariańska Lublin gdzie zjeśćDelikatny smak, każdy ze składników można poczuć z osobna. Czuć wysoką jakość, niespotykaną jak na koniec zimy. Ciasto jest tak cienkie, że składniki aż się w nie wtapiają, lecz nie zaburza to wrażeń smakowych.

Numer 22: sos pomidorowy, mozzarella, kiełbasa pepperoni, szynka, pikantne salami, papryka konserwowa, pieczarki, cebula

pizza włoska Lublin cienkie ciasto

Nasze opinie

Ciasto jest tak cieniutkie, że ugina się pod naporem dodatków 😉

pizza we włoskim stylu gdzie zjeść w Lublinie

Co do samych składników to są one bardzo dobrej jakości. Smak pizzy określamy jako pikantny, co pizza zawdzięcza zapewne salami. Świetnej jakości szynka i kiełbasa. Nasz egzemplarz był dość spieczony, miejscami nawet spalony, jednak nie jest to minusem pod względem smaku.

Z racji tego, że mieszkamy dość blisko lokalu, pizza dotarła szybko (w zasadzie 10 minut przed ustalonym czasem), była gorąca. A wiadomo, że taka smakuje najlepiej. Pizza, mimo zamknięcia w pudełku, nie była zaparzona, jak to się często w przypadku dowozów zdarza.

Tym, co nas mile zaskoczyło, był sos bazyliowy. Wodnisty, smaczny i oczywiście tłusty. Wyjątkowy – w żadnej pizzerii nie spotkaliśmy tak dobrego. Ci, którzy lubią smak pesto, na pewno pokochają także ten sos. Przy tej pizzy znika też problem nielubianych brzegów, bo tu dobrze nadają się do maczania w sosie.

gdzie zjeść pizzę włoską w Lublinie?

pizza wegetariańska na dowóz Lublin

pizza w stylu włoskim Lublin

Pizza zdecydowanie godna polecenia osobom, które cenią sobie głębszy smak. Ci, którzy oczekują, że się taką pizzą napchają w opór, mogą się zdziwić.

Ceny: od 16 do 33 zł (w trzech rozmiarach: S, M, L)

Mąka z Wodą

ul. Unicka 3

ul. Bociania 1/3

Lublin

FB Mąka z Wodą

Mapka:

 

   

«
»