TOP
Gdzie zjeść na Kazimierzu w Krakowie?

The Dog – hot dog na bogato

Będąc na krakowskim Kazimierzu, warto zagłębić się w uliczki, aby dojść do The Doga. Nie spodziewaliśmy się, że stara koncepcja hot dogów może zostać tak unowocześniona, a wewnątrz bułki mogą się kryć dobre i nietypowe składniki.

Dobry hot dog nie jest zły

Pogoda w pierwszych dniach października 2017 była paskudna. W tej zimnej i ponurej aurze wstąpiliśmy (w sumie to za dużo powiedziane, bo to budka na wolnym powietrzu ;)) do The Dog, z nadzieją na coś pysznego. Choć jedzenie na dworze w taką pogodę może wydawać się nie najlepszym pomysłem, przyjemne ciepło i zapachy dobiegające z budki nie pozwoliły przebić się do głowy racjonalnym argumentom. Musieliśmy spróbować i już!Gdzie zjeść hot dogi w Krakowie?

Już sam wygląd budki przyciągnął naszą uwagę. Industrialne lampy wyróżniają się na tle czarnej farby, błyszczącej w strugach deszczu. Fajnie prezentuje się biało-złota tablica w romby z nazwą, która sprawia wrażenie ręcznie malowanej. Wzór rombu powtarza się jeszcze na papierowych tekturkach dodawanych do hot dogów.

The Dog hot dogi w Krakowie ceny

Co tam w bułce?

Chwilę później skupialiśmy się już wyłącznie na smaku. Ja się skusiłam na hot doga Mac & Cheese (15 zł) z makaronem, boczkiem, smażoną cebulką i serem cheddar. Zaskoczyła mnie smaczna soczysta kiełbaska dobrej jakości. Smażony boczek i cebulka to już rozpusta. Żeby całość nie była zbyt oczywista, dorzucono do niej ugotowany makaron. Muszę przyznać, że to ciekawe połączenie.

Michał wziął hot dog Cheese Dog (17 zł) z serem stelvio i warzywami w oliwie. Kiełbaska była dobra. Chrupiący ser na wierzchu przypominał przysmak zagrzany na patelni jak na domowej zapiekance. Warzywa wydawały się być lekko marynowane – ogórek jak w szwedzkiej sałatce oraz marchew krojona temperówką w długi zawijasek. Sos nadawał całości bardzo kremowego smaku.

wyżej: Mac & Cheese

niżej: Cheese Dog

Gdzie warto zjeść hot dogi w Krakowie? Food trucki w KrakowieOsoby bardzo głodne, które chcą najeść się tak samo jak klasycznym obiadem, mogą czuć niedosyt. Wtedy można po prostu… wsunąć jeszcze jednego hot doga z The Doga 😉

Jedzenie w The Dog jakie ceny cennik hot dog

Ceny: od 13 do 18 złotych

The Dog

ul. Ciemna 4, Plac Izaaka, Kraków

The Dog na Facebooku

Mapka:

    

«
»