TOP
Croissant Kraków

Francuski rogal po krakowsku w Grand Croissants

Nasz ostatni wypad do Krakowa nie mógł obyć się bez testowania nowych smaków. Tym razem skupiliśmy się głównie na knajpkach ulokowanych w dwóch rejonach: w okolicy Dolnych Młynów i na Kazimierzu. Urzekł nas francuski rogal po krakowsku.

Przy Dolnych Młynów znaleźliśmy lokal specjalizujący się w croissantach, coś jak kawiarnia z obowiązkowym croissantem na talerzyku. Przytulny nastrój zachęcił nas do wdepnięcia i sprawdzenia, co dobrego można tu zjeść.


ceny w kawiarniach w Krakowie

Co znaleźliśmy w menu?

Menu składa się tu głównie z croissantów w dwóch wersjach: na słodko i na słono. Nas tym razem zainteresowała bardziej druga, naszym zdaniem, mniej banalna i niespotykana opcja.W cenie 13 złotych dostajemy świeżutki, przyjemnie pachnący wypiek. Dla tych, którym francuskie pieczywo kojarzy się jedynie ze znaną marką nadziewanych rogalików – leżących przez lata w zamkniętych paczkach – albo z odmrażanymi w dyskontowych piecach przysmakami, mamy dobrą wiadomość: tuż za rogiem istnieje ich lepsza wersja. Francuski rogalik w Grand Croissants smakuje o niebo lepiej niż to, do czego przyzwyczaiły nas sklepy.

Croissant karków menu

Jakość pieczywa to nie wszystko. W zależności od wybranej kombinacji, dostajemy też niebanalne wypełnienie. Jedyne, co bym zmieniła, to suchość croissanta. Odrobina jakiegoś dobrego sosu lub masełka na spód mogłaby nadać mu jeszcze ciekawszego smaku. Michał jednak nie podziela tego zdania.

śniadanie w Krakowie

Oboje postawiliśmy na croissanta krakowskiego – z boczkiem, jajkiem sadzonym, sałatą i ogórkami kiszonymi i sosem o chrzanowym posmaku. Lekko słodki rogal został potraktowany jak klasyczna bułka – przekrojony na pół i nadziany składnikami. W wybranej przez nas opcji było dużo boczku o konsystencji pomiędzy pieczonym a gotowanym. Całość była bardzo ciepła. Krótkie, choć – w żadnym razie – niebiedne menu to dobry wybór na studenckie śniadanie czy wypad we dwoje.

Croissant Kraków neon

Do rozgoszczenia się w Grand Croissant skłania też miła załoga, przebrana w eleganckie kuchenne fartuszki i czapki. Trzeba przyznać, że fajnie to wygląda i dodaje atmosfery miejscu.

Miejsce to polecamy osobom, które chcą zjeść coś innego niż kanapka czy jajecznica na śniadanie.

Ceny: od 13 złotych

Gdzie: Grand Croissants

Krupnicza 28, Kraków

Grand Croissant na FB

Mapka:

    

«
»