TOP
Tak wygląda burger po rozpakowaniu

Polish Burger – whiskey i ostre wspomnienia

Jako że nie mogliśmy być na Żarciu na Kółkach, postanowiliśmy to sobie odbić w inny sposób. W tę majową niedzielę testujemy Polish Burger na dowóz.

Polish Burger na dowóz z harissą. Oj, będzie piekło

Na pierwszy ogień (dosłownie) poszedł burger Będzie piekło z kurczaka (21,90 zł). W środku znaleźliśmy: majonez, mix sałat, cheddar, harissa, bekon, kiełbasę pepperoni, papryczkę, pomidora, cebulę czerwoną, sos red scorpion i roszponkę.Polish Burger na zamówienie

Bułeczki zwróciły naszą uwagę tym, że są mniej spotykanym w burgerowniach wypiekiem. Są lepsze od tego, co zazwyczaj zdarzało nam się jeść, gdyż są bardziej kruche niż chrupiące. Inne robią się gumowate, a te takie nie są i w sumie dzięki temu łatwiej bierze się każdy kęs. Mają mleczny, lekko słodkawy posmak. Kruche bułki, w porównaniu do zwykłej suchej bułki, może nie prezentować się tak ładnie na zdjęciach, bo w transporcie może się łatwo zdefasonować i popękać, ale świadczy to tylko o jej świeżości.

Polish Burger Lublin godziny otwarcia

Nazwa nie jest lipą – jest adekwatna do poziomu ostrości. Może zapiec nawet do 3 razy. W zasadzie Magda go zamówiła, ale ostrość – zaledwie po oblizaniu palca z kropli sosu – ją przerosła i musiała się zamienić burgerem ze mną. Kura jest w panierce typu kotlet z piersi, ale nie smakuje źle. Jest tu sporo jej kawałków i innych składników. Fani ostrego sosu będą ukontentowani. Kotlet był na tyle ostry, że Michał, który jest od dzieciństwa przyzwyczajony do tabasco, musiał robić dłuższe przerwy – wypełniane ekstazą i pieczeniem na przemian. W burgerze nie ma pustej przestrzeni, bo jest wypełniony sosem.

burger z Polish Burgera z kurczakiem i rukoląŁagodniejsze drugie podejście

Drugim burgerem, którego już kiedyś zamawialiśmy, był Jacek D Wołowy (21,90 zł). W składzie znajdziemy majonez, mix sałat, podwójny bekon, podwójny cheddar, cebulę, korniszon i sos Jack Daniels. Ciekawym zaskoczeniem jest smażona cebula. Zdarza się trafić w niektórych lokalach na cebulę tłustą i rozpaćkaną, jednak ta była smaczna i o właściwej konsystencji.

Jack Daniels burger

W sosie można wyraźnie rozpoznać obecność Jacka Danielsa. Jeśli chodzi o wołowinę, to jest ona soczysta, dobrze przyprawiona i wysmażona w sam raz. Szczególnie wyróżniał się smak pieprzu. Sos na bazie Jacka Danielsa (Tennessee whiskey) dodaje lekkiej słodkości i definitywnie nadaje burgerowi charakteru. Jego obecność w tym burgerze nie jest symboliczna, ale określa smak całości.

Warto dodać, że smakiem Polish Burgera mogą cieszyć się nie tylko mieszkańcy Lublina, ale i Rzeszowa.

burger na dowóz Lublin

Polish Burger (na dowóz i na miejscu)

ul. Nałęczowska 67, Lublin

Polish Burger na FB    

«
»